AKT vaziri: O‘zbekistonning kelajagi SIZ!
Aziz maktab bitiruvchilari, kelgusi faoliyatingizda nafaqat o‘zingiz va yaqinlaringizni, balki atrofingizdagi ko‘proq insonlarning hayotini yaxshilashga harakat qiling. Buning uchun imkoni boricha yaxshiroq ta’lim olish va tajriba orttirishdan to‘xtamang.
Albatta, siz dunyoning eng nufuzli universitetilaridan birini bitirib kelganingizdan keyin xalqaro tashkilotda yoki kompaniyada ishlagandek daromadingiz yoki bo‘lmasa o‘zingiz va oilangiz uchun qo‘shimcha vaqtingiz yetarli bo‘lmas, lekin aynan davlat xizmatchisi sifatida ko‘proq insonlar hayotida ijobiy o‘zgarishlarga sabab bo‘layotganingiz hissini tuyish ham o‘ziga xos motivatsiya bag‘ishlaydi.
Davlat xizmatchisi degan sharafli kasbni aynan shu maqsadda tanlashingiz to‘g‘ri bo‘ladi. Faqatgina yuqori maqsad qo‘yib ishlaydigan, yaxshi bilimli, halol va tajribali davlat xizmatchilari bilan mamlakatimizni dunyoda raqobatbardosh iqtisodiy rivojlangan davlatlar qatoriga olib chiqishga erishishimiz mumkin! Hech kim tashqaridan kelib biz uchun yurtimizni o‘zgartirib bermaydi...

Шерзод Шерматов поздравил выпускников школ
Дорогие выпускники, в своих будущих начинаниях старайтесь улучшить не только свою жизнь и ваших близких, но и большого количества людей в целом. Для того чтобы эти благие намерения были осуществлены, не переставайте получать лучшее образование и набираться опыта.
Разумеется, после окончания престижных университетов мира у вас не будет такого дохода или дополнительного времени для себя и своей семьи, как если бы вы работали в международной организации или компании. Но вызванное чувство, когда вы в роли государственного служащего способствуете позитивным изменениям в жизни большого количества людей - дает дополнительную и особенную мотивацию.
Выбрать почетную профессию государственного служащего, с целью осуществления положительных изменений в стране - правильное решение. Только с высоко мотивированными, хорошо образованными, честными и опытными государственными служащими мы сможем добиться того, чтобы вывести нашу страну в число конкурентоспособных экономически развитых стран мира! Никто не придёт и не изменит за нас нашу страну...