Xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash va IT sohasiga jalb qilish maqsadida 10 TA GRANT
Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda MAAB Innovation kompaniyasi hamkorlikda 10 nafar xotin-qizlarga IT sohasida yuqori daromadli kasb egasi bo‘lib faoliyatlarini davom ettirishlari uchun maxsus imkoniyatni taqdim etadi.
25 yoshdan 35 yoshgacha bo‘lgan xotin-qizlar ushbu imkoniyatdan foydalanib, 2 oylik Power BI kursida mutlaqo bepul o‘qishlari mumkin.
Grant shartlari:
- Davlat tashkiloti yoki xususiy sektorda buxgalter, moliyachi, kadrlar bo‘yicha mutaxasis yoki shunga o‘xshash ma’lumotlar bilan ishlaydigan soha egasi bo‘lishlari;
- Mantiqiy fikrlash bo‘yicha MAAB akademiyasi imtihonidan o‘tishlari kerak.
Qatnashuvchilar kurs davomida Power BI dasturini o‘rganishlari va o‘z ish faoliyatlarida qo‘llab mehnat unumdorligini 10 barobargcha oshirishlari mumkin.

Министерство цифровых технологий совместно с MAAB Innovation запускают образовательную инициативу, направленную на поддержку женщин в сфере ИТ. В рамках программы 10 участниц смогут бесплатно пройти двухмесячный курс Power BI и получить необходимые навыки для карьерного роста.
Кандидатами могут стать женщины в возрасте от 25 до 35 лет, работающие в сфере бухгалтерии, финансов, кадрового учета или имеющие аналогичный опыт в государственных или частных организациях.
Для отбора на программу необходимо успешно сдать экзамен Академии MAAB по логическому мышлению.
Обучение позволит участницам освоить программное обеспечение Power BI, что поможет значительно повысить эффективность работы с данными и аналитикой. Ожидается, что полученные навыки позволят увеличить производительность до 10 раз.