Avtohalokatda "Tesla" haydovchisi jon berdi
"Tesla" haydovchisi o‘rta qatorda avtomobilni darhol to‘xtatgani uchun avtohalokat kelib chiqdi va haydovchining o‘limiga sabab bo‘ldi. Voqea AQShning Missuri shtatida, 3 ta mashina ishtirokida yuz berdi.
Politsiyachilar nega haydovchi tezkor ravishda bunday qarorga kelganini aniqlolmayapti. To‘liq o‘rganish uchun kompaniya kompyuteridagi ma’lumotlar bilan tanishish kerak.
Agar u oddiy mashina bo‘lganida, oqibat bu darajaga yetmasmidi, degan farazlarni bermoqda. Chunki Tesla mashinalari o‘ta serfunksiya bo‘lib, ba’zan YTHga sharoit tug‘dirishi mumkin.
Avtohalokatga uchragan mashina 2019 yilda ishlab chiqarilgan "Tesla Model 3" bo‘lib, haydovchi 74 yoshli erkak edi. Ishtirokchi mashinalar katta jabr ko‘rmagan, yo‘lovchilari yaqin oradagi shifoxonaga yetkazilgan.

Владелец автомобиля Tesla погиб в аварии
Согласно сообщению полиции США, авария произошла с участием трёх машин. Владелец автомобиля Tesla погиб.
Согласно данным компании, Tesla имеют больше преимуществ, по сравнению с другими автомобилями, которые могли стать причиной аварии. В полиции продолжают устанавливать причину резкого торможения Tesla на средней полосе. Стоит отметить, что владельцы Tesla регулярно сообщают о проблеме фантомных торможений, из-за которых компьютерная система принимает решения о торможении автомобиля, даже если перед ним нет никакого препятствия.
Местная полиция установила личность водителя Tesla Model 3 2019 года: им оказался 74-летний мужчина. Пассажиры Tesla были доставлены в местную больницу, в то время как пассажиры двух других автомобилей не пострадали.