Farg‘onada yangi Inkubatsiya va akseleratsiya markazi ochildi
10-aprel kuni Farg‘ona politexnika institutida IT Park Farg‘ona filiali bilan hamkorlikda bo‘lib o‘tayotgan InnoMix — innovatsion loyihalar haftaligi doirasida Inkubatsiya va akseleratsiya markazi ochilib, foydalanishga topshirildi.
Markaz axborot texnologiyalari sohasida yangi loyihalarni amalga oshirish va ushbu yo‘nalishda yoshlar salohiyatidan samarali foydalanish maqsadida tashkil etilgan. Bu yerda har chorakda inkubatsiya dasturlari, xakatonlar, ideatonlar, tanlovlar, seminarlar, vebinarlar, master-klasslar va boshqa ko‘plab tadbirlar o‘tkaziladi.
Yangi markazda talabalarning axborot texnologiyalari sohasini puxta egallashi, shuningdek, istiqbolli startap loyihalarini tayyorlash va ishga tushirishi uchun barcha shart-sharoit yaratilgan.
InnoMix tanlovlar haftaligiga ham shu kuni start berildi. Tadbir doirasida xakaton, “TechnoWays“ texnologik rivojlanish marafoni, shuningdek, “Ayollar tadbirkorligiga birinchi qadam” dasturi o‘tkaziladi.

В Фергане открылся новый Центр инкубации и акселерации
В рамках недели инновационных проектов InnoMix, проводимой Ферганским политехническим институтом совместно с Ферганским филиалом IT Park, 10 апреля 2023 года состоялось открытие нового Центра инкубации и акселерации.
Центр создан с целью реализации новых проектов в области информационных технологий и эффективного использования потенциала молодёжи в этом направлении. Здесь будут проводиться инкубационные программы, хакатоны, идеатоны, семинары, вебинары, мастер-классы и др.
В новом учреждении созданы все необходимые условия для студентов, чтобы осваивать сферу IT, а также заниматься подготовкой и запуском перспективных стартап-проектов.
Как отмечено выше, в этот день также стартовала неделя конкурсов InnoMix. В рамках мероприятия проводятся хакатон, марафон технологических разработок «Technoways», а также программа «Первый шаг женщин в предпринимательстве».