Telegram Premium obunachilari soni 4 million nafardan oshdi. Bu haqda Telegram Messenger Inc. asoschisi, dasturchi va tadbirkor Pavel Durov o‘zining ingliz tilidagi rasmiy telegram-kanalida ma’lum qildi.
Oxirgi besh oyda messenjerdan pulli foydalanuvchilar soni ikki baravar, so‘nggi bir yil mobaynida to‘rt karra ko‘paydi, deb yozdi Durov. Kecha, 8-dekabr kuni Telegram Premium obunachilari soni 4 millionlik dovondan oshgan.
“Ishga tushirilganiga bir yarim yildan kam vaqt o‘tgan Telegram Premium xabarlar almashuvchi ilovalar tarixida eng tez o‘sgan pulli obunaga aylandi”, — deb yozdi tadbirkor.

Число подписчиков Telegram Premium превысило отметку 4 миллиона пользователей
Число подписчиков Telegram Premium превысило отметку 4 миллиона пользователей. Об этом в своем официальном англоязычном Telegram-канале сообщил российский бизнесмен, программист и основатель Telegram Messenger Inc. Павел Дуров.
По словам Дурова, за последние пять месяцев число платных пользователей мессенджера удвоилось, а за последний год увеличилось в четыре раза. Сегодня же, 8 декабря 2023 года, счетчик обладателей Telegram Premium преодолел отметку в 4 миллиона.
«Telegram Premium, запущенный менее полутора лет назад, стал самой быстрорастущей платной подпиской в истории приложений для обмена сообщениями», – написал бизнесмен.
В сообщении Дуров также поблагодарил платных пользователей Telegram и подчеркнул, что команда разработчиков каждый месяц добавляет для них новые функции.