Namanganlik informatika o‘qituvchisi o‘quv xonasini o‘z hisobidan jihozladi
Uchqo‘rg‘on tumanidagi 2-maktab o‘qituvchisi o‘quv xonasini o‘z hisobidan jihozladi, bu haqda Namangan viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi matbuot xizmati xabar berdi.
12 mln so‘m maosh oluvchi informatika o‘qituvchisi Dilshodbek Muxtorov informatika va robototexnika xonasini o‘z hisobidan jihozlashga qaror qildi: o‘quvchilarning IT-soha bo‘yicha bilim olishlariga yanada qulay bo‘lishi uchun 16 ta parta, 40 ta stul va boshqa jihozlar keltirildi.
Qo‘shimcha ma’lumot berilishicha, uning o‘quvchilaridan biri tanlovda g‘olib chiqib, OTMga kirish uchun grantni qo‘lga kiritgan. Qolaversa, ushbu maktabning 6-sinf o‘quvchilari “Robot-uz 2023” xalqaro robototexnika olimpiadasida sovrindor bo‘lishgan.

В Намангане учитель информатики оборудовал учебные кабинеты за свой счет
Учитель информатики школы №2 Учкурганского района оборудовал учебные кабинеты за свой счет, сообщает пресс-служба управления дошкольного и школьного образования Наманганской области.
Учитель информатики Дилшодбек Мухторов, получающий заработную плату в размере 12 млн сумов, решил за свой счет оснастить кабинеты информатики и робототехники 16 партами, 40 стульями и другим оборудованием, чтобы учащиеся могли получать углубленные знания и навыки в области IT.
Отмечается, что один из его учеников получил грант на обучение в вузе, выиграв конкурс по информатике. Также учащиеся 6 класса этой школы заняли призовое место на международной олимпиаде по робототехнике «Robot-uz 2023».