Yorqin kelajakka ega sohamiz vakillarini kasb bayramlari bilan tabriklaymiz
7-may – Aloqachilar kuni munosabati bilan sohamizning tashabbuskor yoshlari tabrik roligini tayyorlashgan ekan, ko‘rishni tavsiya qilamiz.
Oddiy xat-xabarlar yuborishdan boshlab, pochta, telegraf, telefon, internet va raqamli texnologiyalar doimo insonlarni o‘zaro aloqalarini yaxshilash uchun zarur vosita bo‘lib kelgan.
Hozirgi kunda Davlatimiz Rahbarining sohamizga alohida e’tiborlari tufayli, sohamiz kengayib barcha davlat tashkilotlarida ham axborot texnologiyalari mutaxassislari o‘z faoliyatlarini kengaytirmoqdalar.
Aloqa va axborot texnologiyalari orqali minglab yoshlarimiz yurtimizda yashab, iqtisodiy rivojlangan davlatlarga o‘z xizmatlarini masofadan ko‘rsatib yuqori daromad topishlari orqali mamlakatimizga eksport tushumlarining ortishiga ko‘maklashmoqdalar.
Uzoq tarixga va yorqin kelajakka ega sohamiz vakillarini kasb bayramlari bilan tabriklaymiz va kelgusi faoliyatlariga muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Поздравляем сотрудников нашей сферы с профессиональным праздником
По случаю дня работников связи, который традиционно отмечается 7 мая, мы рекомендуем вам посмотреть как предприимчивая молодежь нашей отрасли подготовила поздравительный ролик.
От простого обмена сообщениями до почты, телеграфа, телефона, Интернета и цифровых технологий — это всегда был необходимый инструмент для улучшения взаимодействия людей.
Сегодня, благодаря особому вниманию со стороны Главы государства, наша отрасль расширяется, а специалисты по информационным технологиям развивают свою деятельность во всех государственных органах.
Благодаря коммуникационным и информационным технологиям тысячи молодых людей живут в нашей стране и помогают увеличить экспортные поступления в нашу страну, получая высокие доходы, дистанционно предоставляя свои услуги экономически развитым странам.
Пользуясь случаем, поздравляем представителей нашей сферы с профессиональным праздником и желаем им успехов в дальнейшей работе!