Windows 11ni tezlatish yo‘li topildi
Ijtimoiy tarmoqlar foydalanuvchilari Windows 11 da o‘rnatilgan fayllar menejeri (“provodnik”)ni tezlatish yo‘lini topishdi. Bu haqda HotHardware nashri xabar berdi.
Windows 11 ning faol versiyasidan foydalanuvchilar fayllar menejeri (“provodnik”) juda sekin ishlashidan ko‘p shikoyat qilishadi. Ularga buning yechimini X (sobiq Twitter) ijtimoiy tarmog‘ida VivyVCCS niki ostidagi foydalanuvchi topib berdi, deb yozdi nashr.
O‘sha mutaxassis (foydalanuvchi)ning aytishicha, navigatsiyalar panelidagi yangilanishlar fayllar menejerining tormozlanishiga sabab bo‘lishi mumkin, chunki “provodnik” har bir papkani ochish jarayonida navigatsiyalar paneli bilan bog‘lanadi.
Xo‘sh, tezlatuvchi o‘sha sehrli tugma qaysi?
VivyVCCS tushuntirishicha, navigatsiyalar panelini o‘chirib qo‘yish kerak, buning uchun F11 tizim tugmasi ikki marta bosilib, to‘liq ekranli rejimga kirish va qaytib chiqish kifoya. Sinab ko‘ramiz.

Назван способ ускорить Windows 11
Пользователи соцсетей нашли способ ускорения встроенного в Windows 11 «Проводника». Об этом сообщает издание HotHardware.
Журналисты медиа отметили, что пользователи актуальной версии Windows 11 часто жалуются на низкую скорость работы файлового менеджера «Проводник». Также авторы обратили внимание на публикацию в соцсети X (бывшая Twitter) пользователя под ником VivyVCCS, который рассказал, как ускорить работу программы.
По словам специалиста, файловый менеджер может тормозить из-за обновления панели навигации, к которой «Проводник» обращается при открытии каждой папки. VivyVCCS выяснил, что панель можно отключить, если дважды нажать на системную кнопку F11 — зайти в полноэкранный режим и выйти из него.