Toyota Oyni zabt etmoqchi
Toyota Yaponiya Fazo agentligi bilan hamkorlikda Oy sathini tadqiq qilishga mo‘ljallangan mashina yaratishni rejalashtirmoqda.
«Lunar Cruiser» deb ataladigan mashina nomi Toyota’ning aynan shu nomdagi modeli nomi bilan bog‘liq. «Lunar Cruiser» - g‘ildirakli uy. «Unda odamlar xavfsiz ovqatlanishi, ishlashi, uxlashi va bir-biri bilan muloqot qilishi va koinotda ham xuddi shunday vazifalarni qilish mumkinligi haqidagi g‘oyaga asoslanadi», — deya qayd etgan, loyiha rahbari Takao Sato.
Kompaniya mashina tadqiqot uchun 2030 yilgacha tayyor bo‘lishini ma’lum qilgan. 2040 yillarda esa u odamlarga Oyda yashash uchun ham xizmat ko‘rsatadi.

Производитель автомобилей Toyota готовится к выпуску лунохода
Крупнейший автопроизводитель Toyota работает с Японским агентством аэрокосмических исследований(JAXA) над созданием лунохода, для изучения лунной поверхности.
Название автомобиля, получившее название «Lunar Cruiser», связано с названием одноименной модели Toyota.
«Lunar Cruiser» - дом на колёсах. «В нём люди смогут безопасно кушать, работать, спать, взаимодействовать, а также выполнять все привычные дела», — сказал руководитель проекта Такао Сато.
Компания заявила, что траспортное средство для передвижения по луне, будет готово к исследованиям к 2030 году. А к 2040 году оно также будет помогать людям жить на Луне.