AKT tashabbusi bilan bayram tadbiri tashkil etildi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tashabbusi bilan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida «Assalom, Navro‘z – yangilanish, mehr-oqibat va qadr-qimmat ayyomi!» bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov so‘zga chiqib, Navro‘z ayyomi bilan barcha yig‘ilganlarni muborakbod etdi.
Bayram tadbir doirasida «Bo‘sh ish o‘rinlar yarmarkasi» tashkil etildi. Uning doirasida talabalar uchun korxona va tashkilotlarning bo‘sh ish o‘rinlari haqida ma’lumotlar berildi.
Ayni daqiqalarda davom etayotgan bayram tadbirining bir tarafida ko‘rgazma bo‘layotgan bo‘lsa, universitet xovlisida milliy o‘yinlar – arqon tortish, kurash, tosh ko‘tarish kabi musobaqalar o‘tmoqda.
Shuningdek, «Aziz Vatandoshlar, har kuningiz Navro‘z bo‘lsin!» mavzusida teatrlashtirilgan adabiy-musiqiy qismi tashrif buyuruvchilarga taqdim etilmoqda.
«Inson qadri» shiori ostida AKT vazirligining maxsus loyihasiga ham start berildi. Unga ko‘ra, TATUning imkoniyati cheklangan, «Temir daftar», «Yoshlar daftari», «Ayollar daftari»ga kiritilgan talabalari vazirlik tomonidan esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.

Праздник весны, добра и обновления
31 марта по инициативе Министерства ИКТ, прошло мероприятие в Ташкентском Университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразми посвященное празднованию прихода весны – Навруз.
Программа мероприятия предусматривала ярмарку вакансий местных и зарубежными IT-компаний для выпускников отраслевых вузов, а также ярмарку сувениров, национальных блюд и многое другое.
Как известно, каждый регион Узбекистана имеет свой менталитет и национальные традиции. Эти особенности ярко проявились в спектаклях, подготовленных участниками мероприятия.
Так, у гостей и участников появилась хорошая возможность ознакомиться с культурными особенностями регионов страны, а также углубить имеющиеся знания.
В ходе культурного мероприятия, Министр ИКТ посетил ярмарку вакансий, а также провёл встречу со студентами с ограниченными возможностями, побеседовал с ними и вручил памятные подарки.
Среди гостей, были приглашены ветераны труда, внесшие значительный вклад в развитие информационных технологий. Шерзод Шерматов выразил им глубокую признательность и благодарность.