“Агар инсон ниманидир чин дилдан орзу қилса, бутун коинот уни шу орзусига етиштириш пайида бўлади!”
Бу йил АКТ ҳафталиги қандай ўтди?(ВИДЕО)
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 24-27 октябрь кунлари Самарқанд шаҳридаги “Silk road Samarqand” янги халқаро туризм маркази ҳудудида йилнинг асосий тадбирларидан бири – “ICTWEEK Uzbekistan 2022” – ахборот-коммуникация технологиялари ҳафталиги бўлиб ўтди.
Ахборот-коммуникация технологиялари, ахборот хавфсизлиги ва дастурий таъминот бозорини ривожлантиришни янада рағбатлантириш ҳамда Ўзбекистонни ахборот технологиялари соҳасидаги минтақавий марказ – IТ-хабга айлантириш мақсадида ташкил этилган “ICTWEEK Uzbekistan” ахборот-коммуникация технологиялари ҳафталиги доирасида:
- "ICTWEEK Uzbekistan" саммити;
- "Digital Eurasia" халқаро форуми;
- "Рақамли иқтисодиёт: Ривожланишнинг асосий йўналишлари ва ҳуқуқий тартибга солиш муаммолари" семинари;
- "Ақлли ва хавфсиз шаҳарлар: энг яхши амалиётлар ва ечимлар" халқаро рақамли ривожланиш семинари;
- "Таълим соҳасининг рақамли трансформацияси учун платформалар" халқаро рақамли ривожланиш семинари;
- Туркий давлат технопаркларининг панел муҳокамаси;
- "Рақамли ҳукумат сиёсатининг асослари" мавзусидаги имкониятларни кенгайтириш семинари;
- "IT Education" форуми;
- BPO саммити;
- Молиявий технологиялар (FINTECH) соҳасининг ривожланиш истиқболлари форуми;
- 58/28-қўшма мажлиси: Алоқа соҳасида минтақавий ҳамдўстлик алоқа маъмурияти раҳбарлари кенгаши ва унга аъзо давлатларнинг ахборотлаштириш бўйича МҲА ҳузуридаги мувофиқлаштирувчи кенгаши;
- МПА МДҲ – АШҲ экспертлари кенгашининг 24-йиғилиши;
- CIO саммит;
- "Минтақавий трендлар ва 2022 йилги БМТ нинг электрон ҳукумат бўйича тадқиқот натижалари" семинари;
- МДҲ минтақаси учун минтақавий ривожланиш форуми;
- Туркий давлатлар ташкилотига аъзо давлатларнинг АКТ соҳаси учун масъул бўлган вазирлик идоралари раҳбарларининг навбатдаги йиғилиши;
- "Марказий Осиё мамлакатларида 1 ГГцдан паст радиочастота спектридан фойдаланиш истиқболлари" мавзусидаги сессия;
- "Рақамли технологиялар ва сунъий интеллектни ривожланишининг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари" республика илмий-техник конференцияси;
- "ICTEXPO" - Ўзбекистон ахборот технологиялари кўргазмаси;
- "IT Village" мажмуасининг очилиш маросими
Ва ниҳоят мамлакатимиз мустақиллигининг 31 йиллигига бағишлаб идоравий тармоқ мукофотларига сазовор бўлганларни тақдирлаш маросими АКТ ҳафталигига якун ясади.