Kasaba uyushmalari kuni oldidan soha xodimlari farzandlari uchun sayohat uyushtirildi
Mamlakatimizda yosh avlodga kelajak egalari, ezgu ishlarimizning davomchilari sifatida e’tibor qaratiladi. Shu boisdan, ularning har tomonlama barkamol bo‘lib ulg‘ayishi uchun barcha imkoniyatlar yaratilmoqda.
Shundan kelib chiqqan holda, “O‘zbektelekom” AK tomonidan ham nafaqat soha xodimlari, balki ularning oilasi, farzandlari uchun ham turli imkoniyatlar taqdim etib kelinadi. Bolalarga oid bayram sanalarida tashkil etiladigan madaniy hordiq ulashuvchi konsert dasturlari, bayram sovg‘alari va oromgohlarga uyushtiriladigan ta’til kunlari shular jumlasidandir.
“O‘zbektelekom” AK kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan ushbu an’ana davom ettirib kelinmoqda. Xususan, Prezidentimiz tomonidan yoshlarga bo‘lgan e’tiborni yanada kuchaytirish, ularni madaniyat, san’at, jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, yoshlarda axborot texnologiyalaridan foydalanish ko‘nikmalarini shakllantirish, yoshlar o‘rtasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish maqsadida ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbusda belgilab berilgan vazifalar ijrosini ta’minlash borasida soha xodimlari farzandlarining kuzgi ta’til kunlariga mazmun bag‘ishlash istagida ular uchun poytaxtimizning diqqatga sazovor joylariga sayohat tashkil etildi.
50 nafardan ziyod bolajonlar ishtirokidagi sayohat UZTELECOM yangi binosining 1-qavatida joylashgan Kovorking markazi bilan yaqindan tanishishdan boshlandi. Ular bu yerda mamlakatimizda ham tobora rivojlanib borayotgan kibersport uchun yaratilgan imkoniyatlar, eng zamonaviy kompyuterlar va eng so‘nggi virtual ishlanmalar haqida ma’lumot olishdi.
Shundan so‘ng, Toshkent markazidagi Romanovlar uy-muzeyi, ulug‘vor me’moriy yodgorlik — Hazrati Imom majmuasi, Politexnika, Qatag‘on qurbonlari xotirasi va Aloqa muzeylarida bo‘lishdi.
“O‘zbektelekom” AK Kasaba uyushmasi qo‘mitasi tomonidan tashkil qilingan mazmunli sayohat doirasidagi bayramona tushlik va muzeylarga tashrif bolajonlarga ko‘tarinki kayfiyat va mazmunli taassurot bag‘ishladi.

Накануне Дня профсоюзов для детей сотрудников отрасли была организована поездка
В нашей стране уделяется внимание молодому поколению как будущим лидерам и наследникам наших благих усилий. Поэтому им предоставляются все возможности для полноценного развития во всех сферах.
Исходя из этого, АК «Узбектелеком» предоставляет различные возможности не только работникам отрасли, но и их семьям и детям. К ним относятся культурно-развлекательные концертные программы, организуемые в дни детских праздников, праздничные подарки и каникулярные дни, организованные для отдыха.
Эта традиция продолжается профсоюзным комитетом АК «Узбектелеком». Особенно важным является усиление внимания к молодежи, их широкое привлечение к культуре, искусству, физической культуре и спорту, а также формирование навыков использования информационных технологий и распространение чтения среди молодежи. Это направлено на выполнение задач, определенных в 5 важных инициативах, выдвинутых Президентом нашей страны. Для обеспечения выполнения этих задач во время осенних каникул был организован тур по достопримечательностям.
Путешествие, в котором приняли участие более 50 детей, началось с близкого знакомства с коворкинг-центром, расположенным на первом этаже нового здания UZTELECOM. Здесь они ознакомились с возможностями, предоставленными для киберспорта, который также активно развивается в нашей стране, а также с самыми современными компьютерами и последними виртуальными разработками.
Дети посетили Дом-музей Романовых в Ташкенте, великолепный архитектурный памятник — Комплекс Хазрати Имам, Политехнический музей, Государственный музей Памяти жертв репрессий и Музей связи.
Праздничный обед и посещение музеев в рамках интересной поездки, организованной профсоюзным комитетом АК «Узбектелеком», принесли детям радость и запоминающиеся впечатления.