Ozishni istovchilar uchun yangi ilova chiqarildi — Healthify
Ilovani chiqargan kompaniya asoschisi va rahbari Tushar Vashishtning ta’kidlashicha, Healthify suratga qarab 1 milliondan ortiq oziq-ovqat mahsulotlarini aniqlay oladi. Sun’iy intellekt algoritmlari esa porsiya o‘lchamini hisoblaydi. Ushbu dastur murakkab va ko‘p tarkibli yeguliklar, masalan, salatlarni ham ajrata oladi. Ilova ovqatning kaloriyasini 90 foiz aniqlikda hisoblay olishi aytilmoqda.
Muayyan foydalanuvchi tomonidan ishlatilishi davomida Healthify, kelgusida yanada aniqroq hisoblash uchun, foydalanuvchining ovqatlanish odatlarini eslab va tinmay o‘rganib boradi.
Kaloriyalarni hisoblash — ilovaning yagona vazifasi emas. Ozish istagidagilar, stressdan qutulmoqchi bo‘lganlar, uyqusini yaxshilashni xohlovchilar uning yordamida sun’iy intellekt bazasidan kerakli taomlar taklif etilgan tavsiyalarni olishlari mumkin bo‘ladi.

Новое приложение помогает похудеть — Healthify
Созданное индийскими учеными приложение Healthify на базе искусственного интеллекта (ИИ) определяет количество калорий в блюде по фото.
Основатель и гендиректор компании, разработавшей приложение, Тушар Вашишт отметил, что оно способно распознать более 1 млн продуктов питания с одного снимка. Алгоритмы ИИ также умеют вычислять размер порции. А еще программа различает разные типы сложных многосоставных блюд, таких как салаты. Приложение Healthify подсчитывает калорийность блюда с точностью примерно 90%.
Разработчики рассказали, что во время использования конкретным человеком Healthify обучается, отслеживая и запоминая пищевые привычки пользователя, чтобы в дальнейшем делать более точные расчеты.
При этом подсчет калорий — не единственная доступная в приложении функция. Те, кто хочет похудеть, снизить уровень стресса или улучшить сон, могут получить рекомендации на базе ИИ, предполагающие употребление продуктов, отвечающих их потребностям.
Пока приложением можно пользоваться бесплатно, а с января 2024 года месячная подписка обойдется примерно в 15 фунтов стерлингов.