Koreyaning MOON Engineering kompaniyasi bilan shartnoma imzolandi
2022-yil 19-aprel kuni Elektron hukumat loyihalarini boshqarish markazida MOON Engineering (Koreya Respublikasi) kompaniyasi bilan «Elektron hukumat tizimida ma’lumotlarni saqlash va qayta ishlash markazini yaratish» loyihasi bo‘yicha konsalting xizmatlarini ko‘rsatishga shartnoma imzolash marosimi o‘tkazildi.
Mazkur loyiha O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 16-fevraldagi Koreya Respublikasining Iqtisodiy rivojlanish va hamkorlik jamg‘armasi bilan moliyaviy hamkorlikda «Elektron hukumat tizimida ma’lumotlarni qayta ishlash markazini yaratish» investitsiya loyihasini amalga oshirishning ustuvor chora-tadbirlari to‘g‘risida qaroriga asosan amalga oshirilmoqda.

Подписан контракт с компанией MOON Engineering
19 апреля 2022 года в Центре управления проектами электронного правительства состоялось подписание контракта на оказание консалтинговых услуг по проекту «Создание центра хранения и обработки данных электронного правительства» с компанией MOON Engineering (Республика Корея).
Вышеуказанный проект реализуется в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 16 февраля 2017 года № ПП-2783 «О первоочередных мерах по реализации инвестиционного проекта «Создание центра обработки данных системы «Электронное правительство» при финансовом сотрудничестве с Фондом экономического развития и сотрудничества Республики Корея».
Компания MOON Engineering, основанная в 1990 году, является одной из ведущих инжиниринговых компаний Республики Корея в области консалтинга, проектирования и строительства в сфере ИКТ.