“VEON Group” kompaniyasi uchrashuvda kelajakda mobil aloqasi yo‘nalishida hamkorlikni yanada kuchaytirish, O‘zbekistonning aloqa tarmoqlarini kengaytirish bo‘yicha masalalar ko‘rib chiqildi.
O‘z navbatida, mamlakatda raqamli xizmatlarning rivojlanishi bilan Internetga ulanish ko‘lami oshib borayotganini hisobga olgan holda zarur infratuzilma bilan ta’minlash, aholiga xizmatlar ko‘lamini oshirish bo‘yicha masalalarga e’tibor qaratildi.
Uchrashuvda, shuningdek, O‘zbekistonning xalqaro ma’lumot markazlarini rivojlantirish loyihalariga e’tibor qaratildi.
Shuningdek, 2025-yil 21-22-may kunlari Toshkent shahrida “Mobile 360 Eurasia 2025” xalqaro anjuman va ko‘rgazmasini o‘tkazish masalalari muhokama qilindi.

Стороны обсудили перспективы укрепления сотрудничества в сфере мобильной связи, а также вопросы расширения телекоммуникационных сетей в Узбекистане. Особое внимание уделили развитию инфраструктуры и увеличению объема предоставляемых услуг, учитывая рост потребности населения в интернет-доступе на фоне цифровой трансформации страны.
Кроме того, на встрече рассматривались проекты по развитию международных информационных центров в Узбекистане.
Отдельной темой обсуждения стало проведение международной конференции и выставки «Mobile 360 Eurasia 2025», которая пройдет 21–22 мая 2025 года в Ташкенте.