Qirg‘iziston poytaxti Bishkek shahrida “Digital Kyrgyzstan” forumi bo‘lib o‘tmoqda. O‘zbekistonning davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integratori — UZINFOCOM ushbu tadbirda MyID biometrik identifikatsiya loyihasini taqdim etdi.
Tizim sertifikatlangan. O‘zbekiston Respublikasi kiberxavfsizlik markazining axborot xavfsizligi talablariga javob beradi.
- 2021-yilda MyID loyihasi Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki tomonidan Markaziy Osiyodagi eng yaxshi raqamlashtirish loyihasi deb tan olingan.
- 2022-yilda MyID tizimi “Yil loyihasi” xalqaro IT tanlovida “Eng yaxshi biometrik identifikatsiya loyihasi” nominatsiyasida g‘olib bo‘lgan.
UZINFOCOM “PLUS-Forum“ning oltin homiysi hisoblanadi.
“PLUS-Forum“ dasturi bank va chakana savdo o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlikning dolzarb masalalariga bag‘ishlangan. Yirik kompaniyalar o‘zlarining noyob mahsulotlarini innovatsion bozorda namoyish etadilar.

UZINFOCOM представил проект MyID на форуме «Digital Kyrgyzstan»
Единый Интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM представил на Форуме «Digital Kyrgyzstan» свой проект биометрической идентификации MyID.
В настоящее время мероприятие проходит в Столице Киргизии, Бишкеке. UZINFOCOM является золотым спонсором ПЛАС-Форума.
Система сертифицирована на соответствие требованиям информационной безопасности Узбекистана от центра кибербезопасности.
Справочно:
В 2021 году MyID был признан Европейским банком реконструкции и развития лучшим проектом по цифровизации в Центральной Азии.
В 2022 году система MyID победила в международном IT конкурсе "Проект года" в номинации "Лучший проект биометрической идентификации 2022.
Программа ПЛАС-Форума — это актуальные вопросы взаимодействия банкинга и ритейла. Крупные компании демонстрируют свои уникальные продукты на инновационном рынке.