O‘zbekistonlik yoshlar xalqaro kiberxavfsizlik bellashuvida birinchi o‘rinni egallashdi
Tadbir so‘ngida yozgi maktab ishtirokchilari o‘rtasida bilimlar bellashuvi (CTF) o‘tkazildi. Musobaqa natijalariga ko‘ra, yoshlarimiz ilk marotaba ishtirok etishlariga qaramay, 6 davlatdan (Ozarbayjon, Isroil, Turkiya, Qozog‘iston, O‘zbekiston, Qirg‘iziston) 125 nafar ishtirokchi orasida birinchi o‘rinni egallashdi. G‘oliblarga tashkilotchilar tomonidan sertifikat va qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.
Dastur doirasida 20 nafar ekspert ishtirokida kiberxavfsizlikning turli jihatlari bo‘yicha 20 dan ortiq o‘quv-amaliy seminarlar o‘tkazildi. Bu yoshlarning o‘zaro tajriba almashishi, sohaga oid yangiliklar bilan yaqindan tanishishi uchun imkoniyat yaratdi.

В завершение мероприятия среди участников летней школы был проведен конкурс знаний (CTF). По итогам конкурса наша молодежь, несмотря на первое участие, заняла первое место среди 125 участников из 6 стран (Азербайджан, Израиль, Турция, Казахстан, Узбекистан, Кыргызстан). Организаторы вручили победителям грамоты и ценные подарки.
В рамках программы было проведено более 20 учебно-практических семинаров по различным аспектам кибербезопасности с участием 20 экспертов. Это создало возможность для молодежи обменяться опытом и ознакомиться с последними новостями в сфере.