«VEON» rahbariyati bilan AKT vaziri uchrashdi (Foto)
«Veon» telekommunikatsiya xoldingi rahbariyati Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov bilan uchrashdi.
Uchrashuvda mamlakatimiz IT eksportini oshirish va IT ta’limni rivojlantirishga Veon guruhi e’tiborini kuchaytirish muhimligi ta’kidlandi.
Uchrashuv O‘zbekistonda ilk bor o‘tkazilgan «Veon» direktorlar kuzatuv kengashining yig‘ilishi doirasida bo‘lib o‘tdi.
Vazir bilan uchrashuvda direktorlar kengashi raisi Gunnar Xolt, bosh ijrochi direktori Kaan Terzioglu, xolding bosh maslahatchisi Boris Tadich va Beeline Uzbekistan bosh direktori Anjey Malinovski ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda telekommunikatsiya xizmatlari ko‘rsatish bozorini yanada rivojlantirish, sohaga investitsiyalarni jalb qilish masalalariga e’tibor qaratildi.
Shuningdek, axborot texnologiyalari va eng yangi mobil texnologiyalarni joriy etish masalalari hamda kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha fikrlar almashildi.
O‘z navbatida, «Veon» kompaniyasi vakillari xorijiy yirik kompaniyalar ham O‘zbekistonda o‘z vakolatxonalarini ochishga qiziqish bildirayotgani ta’kidladi.
Shu bilan birga, uchrashuvda ikki tomonlama manfaatli istiqbolli yo‘nalishlar, jumladan, AKT masalalarida keng qamrovli hamkorlikni kengaytirish va boshqa muhim masalalar muhokama qilindi.

Министр ИКТ провёл встречу с руководством холдинга «Veon»
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шерзод Шерматов провёл встречу с руководством международного телекоммуникационного холдинга «Veon». На встрече была подчеркнута важность увеличения IT-экспорта страны и усиления внимания группы Veon к развитию IT-образования.
Встреча состоялась в рамках заседания наблюдательного совета директоров «Veon», которое впервые проводится в Узбекистане.
Группу компании «Veon» на встрече с министром ИКТ представляли: председатель совета директоров Гуннар Холт, главный исполнительный директор Каан Терзиоглу, главный советник холдинга Борис Тадич и генеральный директор «Beеline Uzbekistan» Анджей Малиновски.
На встрече было уделено внимание вопросам дальнейшего развития рынка телекоммуникационных услуг в Узбекистане и привлечения инвестиций в отрасль.
Стороны обменялись идеями по внедрению информационных технологий и новейших мобильных технологий, а также развитию будущего сотрудничества.
В свою очередь, представители холдинга «Veon» отметили, заинтересованность потенциальных иностранных партнеров в инвестирование в Узбекистан.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления, представляющие взаимный интерес, в том числе расширение всестороннего сотрудничества в вопросах ИКТ и другие важные вопросы.