Samsung bugun Galaxy S22 seriyasi uchun yangi dasturiy ta’minot yangilanishi uchta smartfonning kameralariga bir qator yaxshilanishlar e’lon qildi. Xususan, teleob’yektiv uchun giperlapsli video faollashtirildi, navigatsiyani osonlashtirish uchun QR-skaneri yaxshilanadi.
Kamera ilovasidagi Hyperlapse opsiyasi keng burchakli va ultra keng burchakli kameralar bilan yozishni taklif qildi, ammo endi kamerani 3x zoom bilan ishlatish funksiyasi paydo bo‘ladi. Kompaniya shuningdek, Astro Hyperlapse hozirda ishlab chiqilayotganini tasdiqladi, bu funksiya foydalanuvchilarga tungi osmonning yanada badiiy suratlarini olishga imkon beradi.
QR skaneri kengroq skanerlash maydoniga ega bo‘ladi va ilovani yopish yoki URL manziliga o‘tish kerak bo‘lgan xatolik ham tuzatildi.
Boshqa yaxshilanishlar HDR sifati va ranglarni takrorlashda. Foto, video va tungi rejimlarda xotiradan foydalanish va AI unumdorligi ham optimallashtirildi.
Samsung tomonidan taqdim etilgan ushbu yangilanishlarning barchasi Galaxy S22, Galaxy S22+ va Galaxy S22 Ultra smartfonlari uchun.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ и Galaxy S22 Ultra получат новые функции камеры
Компания Samsung сообщила о грядущем обновление программного обеспечения для серии Galaxy S22, которое внесёт ряд улучшений в возможности камеры всех трёх моделей. В частности, новое программное обеспечение добавит функцию гиперлапса в телеобъектив с 3-кратным увеличением.
Ранее эта функция была ограничена главным и сверхширокоугольным объективами. Samsung также работает над функцией Astro Hyperlapse, которая будет выпущена для серии Galaxy S22 с предстоящим обновлением.
Апдейт также принесёт большую область сканирования QR-кода в стандартное приложение камеры и улучшенную скорость сканирования QR-кода.
Корейский производитель улучшит HDR, цветопередачу и стабилизацию видео в Galaxy S22. Что в свою очередь позволит добиться естественной резкости и контрастности телеобъективов и сверхширокоугольных камер. Будет оптимизирована память и производительность искусственного интеллекта в режимах «Ночь», «Фото» и «Видео».